"Myslím si, že žena ve středním věku by se měla sobě co nejvíce věnovat, v tom je kouzlo nestárnutí. Všichni přece stárneme. Ale pokud má člověk doma dobré zázemí a k tomu práci, která ho nejen živí, ale také baví, pak se dají zvládnout i ubíhající léta. Především se žena musí pozitivně motivovat. A když dostane od života pár facek a sáhne si až na dno, pak si má zase o to více vážit života," řekla Švandová.  

Rosůlková vzorem

Dobře ví, o čem mluví, protože sama si už na pomyslné dno sáhla. Vzhledem k tomu, že šlo o zdravotní problém, raději se k tomu nechce vracet. Důležité je, že všechno překonala a cítí se teď velmi dobře. Věnuje se plně divadlu, filmovou nabídku zatím nemá.

Říká se, že krásným ženám se hůře stárne, ale to zřejmě není problém Jany Švandové.

"Stáří se nebojím. Mám totiž několik vzorů, jichž si vážím a které jsem měla moc ráda. Jednak mám v rodině příklady několika báječných starých lidí a pak mým vzorem byla herečka Marie Rosůlková. Ta byla do konce života přímo rozkošná. Je-li člověk na lidi kolem sebe vstřícný a příjemný, pozitivně přistupuje k životu a nemá velké zdravotní potíže, tak i stáří má své neopakovatelné kouzlo," je přesvědčena Švandová.