Wiseovi si společně s přáteli pronajali několik lodí a vydali se lovit do floridské Homosassy. V jednu chvíli se za jejich lodí objevili delfíni a hravě vyskakovali z vody. Jeden člen skupinky ale neodhadl výskok a ocitl se v lodi.

„Nevěděli jsme, co to je. Slyšeli jsme jen náraz. Ten delfín mě trefil do zad a srazil mě k zemi,“ řekl Wise rybářskému magazínu Tideline.

Zvíře přistálo na židlích, na nichž manželé chvíli předtím seděli. Vstali jen proto, aby si mohli prohlédnout delfíny vyskakující z vody. Podle kapitána Ricka Spratta, který incident zachytil na video, musel delfín vyskočit alespoň čtyři metry nad hladinu.

„Vzali jsme kanystr s vodou a polévali ho, abychom ho uklidnili. Byl zmatený, nic jiného se nedalo čekat. Měl nějaké šrámy na ocasu, zřejmě z toho, jak narazil do židlí,“ dodal Wise.

Posádka lodi si zavolala na pomoc přátele. Delfín totiž vážil odhadem přes 200 kilogramů, a tak nebylo jednoduché dostat ho zpět do vody. Nakonec k tomu bylo potřeba osm lidí. Jakmile se ocitl zpět ve vodě, odplaval společně se svými druhy, kteří vše pozorovali ze vzdálenosti zhruba deseti metrů.