Sociální experiment představila skupina Simple Pickup, která se snaží ukázat, že každý muž si může najít atraktivní ženu. V tomto experimentu, týkajícím se online seznamování přes aplikaci Tinder, byli otestováni muži i ženy.

Čtyřiadvacetiletá štíhlá blondýnka Sára se na fotkách líbila leckomu. Dohodnout si rande přes internet hned s několika muži pro ni proto nebyl problém. Na schůzku šla ovšem v rámci experimentu vyzbrojená kily navíc, aby odhalila, jak budou dotyční reagovat na její dočasně méně atraktivní vzhled.

Představování proběhlo ve všech případech poměrně nevinně s poznámkou: „Vypadáš trochu jinak než na fotkách.“ S ubíhajícím časem se však mladíci chovali víc a víc rozhořčeně, někdy až vulgárně. Jeden odešel na toaletu a už se nevrátil, další Sáře vyčetl, že ztratil čas, třetí se vymluvil na manželství... Jen jeden mladík na schůzce zůstal a choval se mile.

Video

Překvapivé reakce žen na setkání s obézním mužem.

Do stejné situace byly postaveny ženy. Willa znaly z fotek jako hubeného osmadvacetiletého muže. Na rande ale dorazil nápadně obézní chlápek, na kterém byl zajímavý snad jen jeho smysl pro humor. Počáteční rozčarování bylo patrné. I ženy se podivovaly nad tím, že fotky lhaly. Tři z pěti se s ním však domluvily na další schůzce, a došlo dokonce i na polibky.