Otrlé návštěvníky půjčoven videokazet s hanbatým obsahem by ničím nepřekvapil. Je to obyčejné amatérské tvrdé porno, řekli by. Jenže v Chorvatsku patří jeho aktérka Severina mezi společenskou smetánku. Byla z toho okamžitě - alespoň na pár dní - největší aféra v zemi.

"Ty obrázky jsou můj soukromý majetek. Byly natočeny před dvěma roky a pak mi je ukradli," sdělila zpěvačka a apelovala na veřejnost: "Prosím ty, kdo mají mou kazetu, aby ji vrátili nebo zničili, a zabránili tak její dalšímu šíření."

Všem, kdo by její obrázky chtěli šířit dál, zároveň pohrozila, že je bude žalovat. Vznikající aféra jejím přiznáním dostala ještě silnější náboj.

Náboženská ikona

O tři dny později již nebyl žádný problém stáhnout si inkriminované záběry z internetu, stránky s nimi se nabízely v němčině, angličtině i italštině.

List The London News Review si například smlsnul na tvrzení v agenturní zprávě, že dvaatřicetiletá zpěvačka "byla dosud ikonou spravedlivosti a náboženské skromnosti".

Severina se okamžitě kvalifikovala do první desítky žebříčku The Lycos 50, padesáti nejvyhledávanějších osobností na internetu, sice až za Britney Spearsovou, Harryho Pottera a popravu Nicolase Berga, ale před mnoho slavných celebrit velkého světa.