"Do Himalájí vyjedeme na tři týdny. Výška šest tisíc metrů je moje hranice, zatím si na vyšší hory netroufám. Nebojím se ani počasí, ani případného setkání se sněžným mužem. Určitě by to byl zážitek na celý život," prohlásila Yvetta.

"Kdyby mě chtěl náhodou sežrat, rychle bych zdrhla. Pokud by se ale choval přátelsky, okamžitě bych se s ním skamarádila. Určitě by pak měl neskutečný úspěch v některém z mých vystoupení. Do našeho bláznivého světa bych ho ale nevzala. Myslím, že šťastný může být pouze ve svém krásném prostředí, kde žije," dodala.  

Dobrý kontakt s domorodci

Už při své první výpravě do Himalájí se herečka spřátelila s domorodci. Jak zdůraznila, jsou to velmi přátelští a otevření lidé. Navíc si doslova zamilovala jejich exotickou kuchyni.

"Ochutnala jsem hromadu místních specialit. Pečené nudle, jačí mléko, placky a obzvlášť skvělé je grilované kozí maso. Pokaždé, když jedu do zahraničí, chci ochutnat tamní kuchyni. Biftek si můžu dát v Praze, ale v cizině mě zajímá to, co doma nedostanu," poznamenala.

Na moři strávila nepříjemnou noc

Blanarovičová se svou dobrodružnou povahou nijak netají. Aktivně se věnuje alpinismu a s celou rodinou jezdí v přírodě mnohakilometrové trasy na kolech. Provozuje jachting a v mořských vlnách už zažila několik dramatických okamžiků.

"Jachtařinu dělám sedm let a musím říct, že moře je plné překvapení. Minulý rok jsme se plavili v Karibiku a za námi se rozpoutal tajfun. Přepadl nás nečekaně, protože v předpovědi počasí ani ve zprávách o něm nepadlo jediné slovo," popisuje zážitek.

"Celou noc jsme pak pluli na rozbouřeném moři a nebylo to nic příjemného. Podobné chvíle zažíváme pravidelně u řeckých ostrovů. Jakmile se tam objevíme, začne Poseidon bláznit. Letos vyrazíme na trasu kolem Sardinie a Korsiky. Třeba tam bude klidněji," podotkla Yvetta.