Nová atrakce v zábavním parku Six Flags Great America dosahuje v nejvyšších bodech výšky 55 metrů a vozíky po ní jezdí rychlostí až 116 kilometrů v hodině. Jeden okruh trvá minutu a čtvrt.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Zatáčky jsou neuvěřitelné. První sešup je skvělý, ale není to nic proti těm dalším. Jsou to samé vývrtky, otočky, zrychlování. Máte pocit, že vás to vyhodí ven. Díky bohu, že vás tam musí připoutat,“ popsal John Murman, který byl jedním z prvních, kdo si adrenalinový zážitek vyzkoušel.

Dřevěné horské dráhy mají jen výjimečně úseky, ve kterých lidé jezdí hlavou dolů. Goliáš to ale díky speciální konstrukci umožňuje. Rekordní horská dráha měla být původně otevřena už v květnu, kvůli extrémně nepříznivé zimě ale nabrala výstavba zpoždění.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Takhle by v Orlandu měla vypadat nejvyšší horská dráha na světě.

Zatímco na Goliáši se už dá projet, jiná extrémní horská dráha v USA se teprve chystá. Bude to 174 metrů vysoká atrakce Skyscraper, která v Orlandu vyroste u 55metrového mrakodrapu. Otevřít by se měla v roce 2016. [celá zpráva]