U Kani jsou na návštěvy zvyklí, a není divu. Kdo se může pyšnit, že má u domu výběh se čtyřmi medvědy hnědými, dvěma tygry ussurijskými, lvem nebo ocelotem? Největší zájem je teď o skoro pětiměsíční medvíďata Báru a Huga nebo ročního tygříka Boba.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Bobo je ještě hravý a kontaktní, ze začátku jsme s ním jezdili i na besedy po školách, brali ho na vycházku do polí, ale jelikož je už dnes dost velký, váží přes 150 kilo, chodíme s ním jen po zahradě, kde ho učíme základní povely, aby seděl nebo přešel z místa na místo,“ řekla o tygřím samci, který se už proslavil po boku modelky Simony Krainové v reklamě na šperky, chovatelka Radka.

Roční tygřík Bobo váží 150 kg. Zahrál si i v reklamě

Roční tygřík Bobo váží 150 kg. Zahrál si i v reklamě.

FOTO: Novinky

Prakticky všechna zvířata pana Kani můžete znát z filmů i reklam. Medvědi účinkovali například ve filmu Dva lidi v zoo a patnáctiletý lev Leon má na svém kontě desítky reklamních spotů.

„Poslední jeho reklama byla na minerální vodu. Leona jsme si vypiplali od desetidenního lvíčka, kdy byl ještě slepý. Měli jsme ho tři roky v domě, spal s námi v posteli, chodil s námi na pivo. Je to moje nejoblíbenější zvíře,“ usmívá se chovatelka.

Jaroslav Kaňa nejprve pracoval čtyři roky u cirkusu jako ošetřovatel medvědů. V těchto zvířatech se zhlédl a pořídil si vlastní. Společně s přítelkyní pak začali pracovat s dalšími šelmami. Se svými zvířecími svěřenci jezdí i na besedy po školách a školkách.