Eliseová hrála hru Defence of the Ancients 2 a kromě hry samotné vysílala i záběry z webkamery na sebe samotnou. Kdo se tak díval na její kanál, viděl, jak v jeden moment reagovala s přítelem na hlasité zvuky z vedlejší místnosti v domě ve Phoenixu.

Napřed se do ní vydal její partner, po chvíli i ona. Následně bylo slyšet křik zlodějů, ať si lehnou na zem. V záběru kamery se o pár okamžiků později objevil jeden ze zlodějů a začal si v pokoji sbírat kořist.

„V ten moment se na loupež dívali hráči z celého světa a snažili se kontaktovat příslušný policejní útvar,“ řekl stanici KTVK policista Michael Pooley. Nakonec podle serveru Metro jeden z hráčů v Evropě kontaktoval kamaráda Američanky, který věděl, kde bydlí, a zavolal policii.

Policie se na místě díky pomoci z velké dálky objevila o pár hodin později. Jednoho z pachatelů se jí podařilo zatknout, ten druhý je zatím na útěku. Eliseové ani jejímu příteli se nic nestalo.

„Je opravdu úžasné, čeho je internet schopen. Kdo by si pomyslel, že streamování vám může zachránit život?“ uvedl ve vyjádření přítel Američanky.