„Cítil jsem, jak sklo praská. Upřímně, byl jsem v šoku, vystrašilo mě to,“ popisoval chvíle, kdy pod ním začalo sklo praskat, Alejandro Galibay z Kalifornie.

Ve čtvrtek ale Mike Swanberg, šéf firmy, která sklo v mrakodrapu nainstalovala, uvedl, že strach turisty byl sice pochopitelný, ale ve skutečnosti mu nic nehrozilo. Praskla totiž jen šest milimetrů tlustá ochranná vrstva. Až pod ní je devíticentimetrové sklo, které je schopno udržet devět tun váhy.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Prosklená vyhlídková plošina v chicagském mrakodrapu

Tenčí vrstva chrání sklo od toho, aby se poškrábalo, a každých šest až devět měsíců je vyměněna. Swanberg dodal, že se nestává tak často, aby praskla. V posledních pěti letech se to prý stalo třikrát. Většinou k prasknutí dojde poté, co na ni něco spadne.

Ve čtvrtek inspektoři ze stavebního úřadu všechny čtyři vyhlídkové kukaně nechali preventivně zavřít, ale pozdě odpoledne už byly tři, v nichž sklo neprasklo, opět otevřené pro návštěvníky.

K výměně prasklého panelu skla došlo během čtvrtka, otevření poškozené kukaně se pak očekává během pátku poté, co vše prověří inspektoři.

Mrakodrap Willis Tower byl dokončen v roce 1973 a až do výstavby malajsijských Petronas Twin Towers byl s 442 metry nejvyšší budovou světa.