Při průjezdu křižovatkou v Addis Abebě se musí řidiči vyzbrojit opravdu pevnými nervy. Na rozlehlém prostranství se střetávají vozidla, přijíždějící z každého směru, v osmi pruzích. Mezi ohromnou spoustou kličkujících aut se navíc chaoticky proplétají i chodci.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Není divu, že tato křižovatka patří ve městě k těm nejnebezpečnějším. Mezi lety 2004 a 2006 se na ní stalo 237 vážných dopravních nehod, což je osm procent z celkového počtu všech bouraček v Addis Abebě.

Meskel je hlavním náměstím, kde se často konají shromáždění a demonstrace. Pravidelně se na něm koná stejnojmenný festival, který se slaví přes 1600 let.

Podobně vypadá doprava i v některých částech Indie. Například křižovatka ve více než třímiliónovém Džajpuru by většině evropských motoristů přivodila nefalšovaný šok.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Křižovatka v indickém Džajpuru připomíná mraveniště