V restauraci Chuck & Edna's Maid-Rite v americkém Cascade natočili během posledního měsíce hned dva podivné jevy, které si majitelé Chuck a Edna nedokážou vysvětlit. Majitel Pat Orr tvrdí, že bezpečnostní kamery zachytily 14. a 19. dubna něco, co se příčí rozumu. Když zavolal policistu s dotazem, zda může prošetřit, co se to na videích událo, strážce zákona mu řekl, že to je spíš případ pro vymítače duchů.

Dne 14. dubna se kolem šesté hodiny večer objevila na záběrech bezpečnostní kamery nad dřezem podivná rozmazaná šmouha, která podle některých vypadá jako stín. Pohybovala se sekaně, nikoliv plynule. Není možné vysvětlit, oč šlo, nejpravděpodobnějším vysvětlením se však zdá být to, že na čočce kamery přistál nějaký brouk.

Stín to však podle Orra nemůže být určitě. „Na podlaze nejde udělat žádný stín vzhledem k těm světlům, která jsou všude kolem,” tvrdí Orr, který požádal o pomoc místního policejního náčelníka Freda Heima.

Vymítače duchů skutečně zavolal

„Nemohu vám říci, co jsem viděl. Byla to nějaká rozmazaná věc, možná nohy hmyzu, ale opravdu nevím. Může to být i nějak spojené s duchy, to se prostě nedá říct,” řekl Heim, který sám v duchy nevěří.

„Orr se mě dotázal, zda podobné věci vyšetřujeme, ale v zásadě jsem mu odvětil to, že by měl zavolat spíš vymítače duchů,” dodal.

Orr tvrdí, že jeho zaměstnanci už dříve příležitostně hlásili divné jevy během uplynulých tří let, ale teprve nyní se podařilo něco zachytit na kameru. A hned pět dní poté, 19. dubna v 9:49 ráno, doslova vyletěl komínek šálků a trefil jednoho ze zaměstnanců, který připravoval jídlo. I proto nakonec povolal do hry vymítače duchů z Iowy. A výsledek? Zatím zavládl v restauraci klid...