"Na rozdíl od USA jsou britské ostrovy nádherným místem pro výchovu dětí, poměrně klidným, aristokraticky vznešeným," uvedl Brad Pitt v rozhovoru pro britský deník The Sun.

"A právě to mě na Anglii vždy přitahovalo," přiznal herec, který se nijak netají tím, že chce, aby jeho potomci vnímali svět z jiné perspektivy než průměrní Američané.  

Rozšířené obzory

"Kdykoli s nimi budeme moci podnikat výlety do Francie a Itálie, jim otevře široké horizonty a poskytne možnost vést bohatší život," vysvětlil.

Na otázku, kdy s Jennifer plánují příchod prvního dítěte na svět, odpověděl s nefalšovanou anglickou rezervovaností. Prý to bude, až nastane ten správný čas.

"Působit ´very British´ je dnes pro americké celebrity doslova prestižní záležitostí," komentuje hercovy úmysly londýnský tisk.  

Hollywoodské hrdličky Brad a Jennifer nejsou totiž prvními hvězdami amerického showbyznysu, které si zvolily za místo svého pobytu starou dobrou Anglii. Podobný krok mimo jiné učinily už zpěvačka Madonna a herečka a čerstvá matka Gwyneth Paltrowová.