Podle Bollanda by veřejnost Charlesův sňatek přijala do roku po smrti královny matky. "Tehdy se otevřelo okno, teď ale už nikoli. Okolo Charlese je příliš mnoho kontroverzí," řekl listu The Times.

Matka panovnice Alžběty II. zemřela 30. března 2002 ve věku 101 let. Vlna zármutku, který tehdy lidé dávali najevo, mohla podnítit sympatie vůči královské rodině. Bolland přitom označil rozvedenou Parkerovou-Bowlesovou za "báječnou ženu", která netouží po tom být slavná a oblíbená.

Dlouhotrvající vztah

Vztah Charlese s Camillou trvá již 34 let. Pár se seznámil při utkání v pólu v roce 1970, po němž Camilla přistoupila k princi s otázkou: "Moje prababička byla milenkou vašeho pradědečka (anglického krále Edwarda VII. - pozn. red.). Co s tím uděláme?"

Od tohoto okamžiku, zachyceného také fotografy, trvá mezi oběma hluboké přátelství i milenecký vztah, přerušený po roce 1981 jen asi na šest let Charlesovým manželstvím s Dianou. To bylo rozvedeno v roce 1996, pár však žil již několik let odděleně.

Otazníky kolem zářijové svatby

V zasvěcených kruzích se proslýchá, že se Charles s Camillou ožení v posledním zářijovém týdnu na zámku Balmoral ve Skotsku.

Richard Kay, který píše o královském dvoře pro list Daily Mail, namítá: "Princ musí počkat přinejmenším na závěr vládní komise vyšetřující Dianinu smrt, jinak je Diana bude pronásledovat i z hrobu."