"Soutěž si maximálně užívám. Všechny holky mi závidí, že jsem jela na ty nejlákavější výlety, které tu byly možné," sdělila Lucie.

"Kdybych měla srovnávat s Miss World, je to tu podstatně náročnější. Program je pestřejší a více nabitý."

Přestože na Miss World v Číně Váchová titul nevybojovala, v Quitu má prý dalece větší šanci uspět.

"Lucie má velice dobré ohlasy od poroty a novinářů. V tipovací soutěži se umístila v první patnáctce," prozradila v pondělí Jana Dvořáková z agentury Miss Models zastupující missky a dodala, že úspěchem by již bylo, kdyby se Lucie dostala do první desítky.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Myslíte si, že se Lucie Váchová probojuje na Miss Universe do první desítky?

O dobré pozici české zástupkyně svědčí i to, že byla spolu se třemi dalšími dívkami vybrána pro fotografování na Galapágách.

"Byl to nejúžasnější výlet, na který do smrti nezapomenu. Vybrali jen čtyři holky. Kromě mě ještě Miss Kolumbie, Angoly a Aruby," řekla česká miss.

Kamarádky z Kypru a Rakouska

Lucie sdílí hotelový pokoj s nejkrásnější Kanaďankou. "Je to osmnáctiletá tichá dívčina. Pilně s ní procvičuji angličtinu, ale nijak vřelý vztah jsme k sobě nenašly. Nejvíce se kamarádím s Miss Kypr a s Rakušankou," přiznala Váchová.

Dívky již trénovaly promenádu v plavkách a porotě představily tradiční národní kroje. Na Váchovou, která kromě vlčnovského kroje předvede róby z návrhářské dílny Beáty Rajské, se přijeli do Latinské Ameriky podívat i rodiče. S dcerou zůstanou až do finále.

V případě úspěchu stráví Váchová v Ekvádoru ještě první týden v červnu, v opačném případě se vrátí do ČR ve čtvrtek 3. června. Po návratu ji čeká maturitní zkouška.

TIP NOVINEK:
Snímky dívek, které připravovaly program na Miss Universe, najdete ve fotogalerii