"Zdá se, že se to zatím daří. Musím to zaklepat, ale za první čtyři týdny jsem zhubl o deset kilo. Mým cílem je dostat se pod sto deset kil. Zpočátku to byl velký problém, protože jsem si musel zvyknout na jiný stravovací režim a necpat se večer. Chce to prostě kus sebezapření. Ověřil jsem si, že skutečně nejlepší metodou je prostě nejíst," vypověděl Škromach.

Ministrův jídelníček a stravovací návyky se od základů změnily. Vyřadil typická česká jídla včetně smaženého řízku a stále častěji nyní konzumuje pokrmy bohaté na minerály a vitamíny.  

Manželka je stále štíhlá

"Pořídil jsem si toho celou sadu a místo snídaně a večeře si dávám koktejly. Ty mi ale vůbec nechutnají, ale o to pak jde hubnutí rychleji. Můžu jedno teplé jídlo denně, buď oběd nebo večeři, ale tu se snažím vynechávat," usmál se ministr a prozradil, že chce dosáhnout váhy v době své svatby.  

"Moje manželka je můj dokonalý protiklad, protože je neustále krásně štíhlá. Já jsem nikdy hubený nebyl. Od malička jsem byl o něco tlustší než ostatní. Takového si mě i brala, ale tehdy jsem přece jen vážil o třicet kilo míň," podotkl Škromach.