"Myslím, že už došlo k nějaké kompromisní dohodě, která bude při příštím jednání potvrzena rozsudkem," řekl ve čtvrtek Právu po skončení dalšího kola soudního sporu mezi rozcházející se dvojicí advokát Čejkové Ivan Vávra.

Ten v rozhovoru s Právem dokonce tvrdil, že jeho klientka po manželovi nikdy zmiňovanou sumu nechtěla. "Těch tři sta tisíc měsíčně nikdo neřekl," řekl Vávra. To, že Čejková nakonec ustoupí, naznačují i dnešní proměny jejího chování.

Polibek na rozloučenou

Zatímco před začátkem soudu nechala dárky pro syny, které jí Čejka předal, ležet na chodbě, a vracel se pro ně její advokát, po skončení jednání si už jeden z dárků nesla v ruce a s Čejkou se před budovou rozloučila políbením na tvář.

Novinářům Čejková řekla, jak jsou s manželem rádi, že spolu po roce mohli poprvé mluvit. " Myslím, že jsme dospěli k dohodě o styku s dětmi. Uvidí je, kdykoliv bude chtít," prohlásila. Její muž ale mlčel jako ryba a všechny dotazy odrážel pouhým "no comment". Jenom jeho právník Michal Pacovský si Právu postěžoval, že Čejková den před tím neumožnila jeho klientovi setkání s dětmi.

"Starší syn Felix měl ve středu šesté narozeniny, chtěl mu dát dárky a chvíli být se syny, ale nebylo mu to umožněno. Děti jsou prý mimo Prahu," řekl Pacovský. Podle něj chce jeho mandant platit na děti tolik, kolik opravdu potřebují. Čejkové chce dávat na každého syna deset tisíc měsíčně a z vázaného účtu jim dále chce hradit i veškeré náklady na vzdělání a koníčky.

Spor, který ve čtvrtek před Okresním soudem pro Prahu-západ pokračoval již čtvrtým stáním, soudkyně odročila na 14. června.