"Vím, že pobuřuji tím, že odmítám registrované partnerství homosexuálů. To ovšem neznamená, že bych je nevnímal a nepřemýšlel o tom, jak by mohli spokojeně žít. Oni tvrdí, že chtějí mít například oficiální přístup k informacím o nemoci partnera nebo možnost po sobě dědit."

"Abych jim pomohl, připravil jsem manuál, lidově řečeno kuchařku, která jim poradí, jak postupovat, aby všechno to, co chtějí v rámci registrovaného partnerství, si mohli zajistit podle stávajících právních norem. Myslím si, že homosexuálové mohou spokojeně žít, aniž bychom vytvářeli novou právní normu," vysvětlil poslanec.  

Legalizaci prostituce odmítá

Jiří Karas se také angažuje při přípravě semináře o prostituci, který se bude konat příští týden ve Sněmovně. Patronát převzala americká ambasáda a zúčastní se ho odborníci z celého světa.

Hlavním diskusním tématem bude legalizace prostituce. "Já jsem proti. Spíše bych ji toleroval. Je to názor našich švédských kolegů i prezidenta Klause. Stát by neměl kupčit se ženami a měl by podle platných zákonů postihovat pasáky za vydírání. Legalizace prostituce by nikam nevedla," podotýká Karas.