Kometu je možné pozorovat pouhým okem. Pro laika ale nemusí být zrovna snadné ji na obloze nalézt, protože se jeví jen jako rozplizlý obláček. Ohon pozorovatel spatří až dalekohledem.

Protože jsou bezměsíčné noci, je možné ji na obloze s nezacloněným západním obzorem vyhledat už po setmění a pak pozorovat až takřka do půlnoci. Po 23. hodině je ale už hodně nízko a kochat se pohledem na ni může jen ten, kdo má dobrý výhled na západ.  

Divadlo na nebi

Astronomové upozorňují na to, že se nad západním obzorem zároveň odehrává planetární divadlo. Nebe tam zdobí nejníže položená Venuše, výše podstatně slabší červený Mars a nad ním Saturn. Vysoko nad jihem se pak třpytí v souhvězdí Lva Jupiter.

Pouhým okem bude možné kometu C/2001 Q4 spatřit jen do 25. května, ale už jen jako velmi nenápadný slabý obláček na hranici nevýrazných souhvězdí Rysa a Malého lva, zato ale vysoko nad západním obzorem.

Od konce května už bude nutné k pozorování použít dalekohled. Vidět ale bude až do konce června, kdy se přiblíží k souhvězdí Velkého vozu (Velké medvědice).