„Představte si, že by vám někdo řekl, že vám zbývá pouze rok života. Jak byste změnili svůj život?“ ptá se Colting, který s nápadem na hodinky s názvem Tikker přišel poté, co zemřel jeho dědeček. Lidem tím chce ukázat, že by měli žít naplno a vážit si života.

Projekt umístil na server Kickstarter, který jedinci využívají k hledání investorů. Cílem bylo získat 25 tisíc dolarů (473 tisíc korun) potřebných k realizaci. Přispívání začalo 30. září a cílová částka se vybrala už během pár dní.

Hodinky Tikker

Hodinky Tikker

FOTO: http://mytikker.com/

Hodinky se tak dočkají produkce a do prodeje by měly být uvedeny v dubnu příštího roku. Běžní zájemci, kteří si hodinky nepředplatili přispěním na serveru Kickstarter za zvýhodněnou cenu 39 dolarů, si je budou moct pořídit za 59 dolarů (asi 1100 korun).

K nastavení hodinek je nejprve potřeba vyplnit dotazník o zdravotním stavu. Otázky se také ptají na to, zda a jak často člověk kouří, pije alkohol nebo sportuje. Nechybí ani údaj o váze.

Z těchto dat je následně vypočítán čas údajně zbývající do smrti. Roky, měsíce a dny se následně na hodinkách zobrazují v horní řadě, zatímco v té prostřední jsou hodiny, minuty a sekundy. Pro praktičnost pak spodní řada ukazuje běžný čas.