"Vypadá to tak, že ošetřovatelka porušila interní předpisy pro manipulaci se zvířaty. Případ bude patrně odložen, pravděpodobně nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu," uvedl mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Mluvčí zoologické zahrady Stanislav Derlich potvrdil, že šlo o selhání lidského faktoru. "Po krmení zapomněla zkontrolovat zadní vchod do klece. Přitom je to velice zkušená ošetřovatelka a skvělá ženská, která u nás pracuje možná více než deset let. Je z toho dost zničená," řekl Derlich s tím, že ošetřovatelku pravděpodobně nemine některý z postihů, který umožňuje zákoník práce.

Panika nevznikla

Tygr utekl ve středu v odpoledních hodinách a po celou dobu útěku se zdržoval u své klece. [celá zpráva] Část návštěvníků zoo se musela schovat do pavilónů, část byla evakuována. Když na místo přijeli strážníci a profesionální lovec, vystrašená šelma se sama vrátila zpátky.

"Když jsme si prohlíželi klokany, přišli lidé z personálu zahrady a všichni jsme se museli schovat v pavilónu opic," řekla Kamila Antonínová z Ostravy-Hrabůvky, která byla v zoo se svým čtyřletým synem. Podle ní žádná panika mezi lidmi nevznikla. "Byli jsme tam samí mladí lidé, takže to bylo v klidu. Společnost nám kromě opic dělala i lama, kterou s námi do pavilónu schovali," dodala.