"Slečna Kurková přijela do Čech v podstatě na soukromou návštěvu, hlavním cílem je hokejové mistrovství světa," řekla Iva Musilová z agentury Impact.

Kurková se chystá už na večerní čtvrtfinálový duel mezi Českem a USA. "Karolina má přátele v obou týmech, takže se na zápas velmi těší," podotkla Musilová. Kurková se zúčastní i nedělního hokejového finále, v pondělí zase odlétá zpět do New Yorku.

Ocenění za šíření dobrého jména

Slavnostní přijetí u Béma, od něhož převezme ocenění za šíření dobrého jména za hranicemi naší republiky, se bude konat v rezidenci na Mariánském náměstí.

Kurková se narodila v Děčíně. Kariéru si začala budovat před čtyřmi lety, kdy se prosadila v italském Miláně. V roce 2003 získala titul Modelka roku. Fotí pro nejrůznější luxusní značky a objevila se rovněž na titulní stránce prestižního magazínu Vogue. Kromě toho již dvakrát pózovala pro kalendář Pirelli.

Dvacetiletá blondýna se pyšní ideálními mírami 89-59-89 a výškou 182 centimetry. Patří mezi nejlépe placené modelky, jen loni si vydělala 5,48 miliónu eur. Žije v New Yorku, do rodného města se vrací třikrát ročně.