Jednatřicetiletý Korošec se bouřkám a dalším meteorologickým jevům věnuje už od roku 1998. Za tu dobu čelil mnoha nebezpečným situacím. Blesk ho sice nezasáhl ani jednou, ale už několikrát byl tak blízko, že cítil vzniklou tlakovou vlnu.

Lovec bouří ovšem tvrdí, že během let se naučil postupovat s maximální obezřetností. Bezpečnost je jeho největší prioritou a díky znalostem bouří umí předcházet nebezpečným situacím. Ne vždy se to ale podaří, jak popisuje Slovinec na zážitku z USA, kdy zůstal uvězněn v autě.

K bleskům se Korošec dostane opravdu blízko

K bleskům se Korošec dostane opravdu blízko.

FOTO: Marko Korošec, Profimedia.cz

„Doposud nejstrašidelnější situaci jsem zažil v Montaně při silném krupobití. Po silnici se nedalo jet a uvěznil nás intenzivní vítr společně s kroupami, které byly velké jako baseballové míčky a bombardovaly naše auto. Bylo to děsivé. Zvuk dopadajícího ledu byl tak silný, že jsme v autě neslyšeli jeden druhého,“ uvedl pro Daily Mail.

Snímky Korošecových bouří

Snímky Korošecových bouří

FOTO: Profimedia.cz

Korošec a jeho kolegové vyvázli bez zranění, ale auto bylo na odpis. Po bouři proto museli dojít pěšky do nejbližšího městečka a sehnat si nové.

Za bouřkami a dalšími meteorologickými jevy cestuje Korošec po celém světě

Za bouřkami a dalšími meteorologickými jevy cestuje Korošec po celém světě.

FOTO: Marko Korošec, Profimedia.cz

Děsivé a nebezpečné zážitky Slovince zatím od jeho koníčku neodradily a zdá se, že ani nikdy neodradí. Za bouřkami totiž hodlá cestovat tak dlouho, jak to jen půjde. Není za tím ale jen touha po adrenalinu, ale nutkání pomoct studiem bouří ostatním.

Snímky Korošecových bouří

Snímky Korošecových bouří

FOTO: Profimedia.cz

„Matka příroda mě fascinuje, chci proto provádět další výzkum a pokusit se pochopit bouře tak, abych před jejich smrtící silou pomohl ochránit ostatní,“ dodal Korošec.