Liška se dostala do domu v jihozápadním Londýně dvířky pro kočku. Evidentně nehledala jídlo, protože prošla okolo kuchyně a zamířila do ložnice ve druhém patře, kde se uvelebila v posteli.

Ospalý Smith, který pracuje z domova a může si tak přispat, po spatření lišky vyletěl z postele jako střela. Po chvíli se vzpamatoval a popadl mobilní telefon, aby pořídil důkaz nečekaného setkání. Zvíře překvapivě neuteklo, ale jen na 30letého muže zíralo. Po pár minutách, kdy nevěděl, co má dělat, začal na lišku křičet a ona konečně utekla.

Takto se Smithovi podařilo nechtěného a nečekaného návštěvníka vyfotit v posteli

Takto se Smithovi podařilo nechtěného a nečekaného návštěvníka vyfotit v posteli

FOTO: Profimedia.cz

„Nemohl jsem tomu uvěřit, byla tak klidná. Jen na mě zírala. Přesunula se na kraj postele a já jsem sáhl pro mobil a pořídil fotky. Pak seděla ve dveřích, stále se na mě koukala. Uvěznila mě,“ řekl Smith listu The Daily Mail.

Smithova partnerka Sophie Merrellová, která byla v době incidentu na cestě do práce, se nejprve fotografii s liškou smála, ale poté se začala bát, aby se zvíře náhodou nevrátilo.

„Lišky se kontaktu s lidmi většinou vyhýbají a k podobným situacím dochází jen velmi zřídka,“ okomentoval událost mluvčí britské Královské společnosti na ochranu zvířat.