Podrobnosti o rozšíření obvinění nebyly zatím zveřejněny. Zatím není jasné, čeho a koho se týkají. Podle médií stojí za žalobou kvůli obtěžování a podávání alkoholu s cílem zneužití čtrnáctiletý chlapec Gavin stižený rakovinou, se kterým Jackson tři roky udržoval přátelský vztah a občas s ním, stejně jako s jinými dětmi, spal v jednom pokoji.

Před budovou okresního soudu se shromáždilo přes 150 fanoušků, aby podpořilo svůj idol. Kolem budovy byly rozmístěny dvojité bariéry a dva metry vysoký plot. Na místě hlídkovaly policejní posily. Policie se snažila udržet pod kontrolou davy fanoušků, které hlasitě dávaly najevo, že stojí za zpěvákem.

Před soud s úsměvem

Na rozdíl od prvního slyšení letos v lednu, které Jackson pojal jako exhibici svého sebevědomí a na něž se dostavil se zpožděním, tentokrát přišel se třičtvrtěhodinovým předstihem. Oblékl si tmavý oblek s bílou košilí a s červenou kravatou. Než vstoupil do budovy, krátce se pozdravil s úsměvem se svými příznivci.

Potom vyslechl obžalobu. V sále přihlíželi Jacksonovi rodiče a přibližně 60 fanoušků. "Chci poděkovat svým příznivcům na celém světě za jejich lásku a podporu," řekl při odchodu.

Nový právník

Jackson vstupuje do další fáze procesu s novým týmem právníků. Po pěti měsících vystřídal známé advokáty Marka Geragose a Benjamina Brafmana právník Thomas Mesereau, který se má podle Jacksona věnovat jeho případu na plný úvazek.

Proces, který by měl začít nejdříve na sklonku roku, zpěvák považuje za dramatické ohrožení své osoby. "Ve hře je můj život," uvedl minulý týden v písemném prohlášení, v němž zdůvodňoval, proč překvapivě vyměnil advokáty Marka Geragose a Benjamina Brafmana.

V případě, že bude zpěvák shledán vinným, hrozí mu tři až osm let vězení. Za opakované zneužívání může dostat až dva roky za každý další prokázaný skutek. Podle amerických médií mu tak hrozí maximální trest 24 let odnětí svobody.