Video sbírá kladné ohlasy a zhlédly ho už statisíce diváků, ale je třeba dodat, že se nejedná o originální nápad, což sám autor přiznává. Brit se totiž inspiroval u amerického umělce Cesara Kuriyamy, který po dva roky zaznamenával denně jednu sekundu ze svého života.

Téměř sedmiminutové video zachycuje životní cestu chlapečka jménem Indigo od porodnice až po první narozeninový dortík. Cornwall zachytil svého syna u celé řady činností. Nechybějí například procházky, hraní si v postýlce nebo usínání. Podařilo se mu také zaznamenat snad celou škálu emocí typických pro děti.

Cornwall v rámci projektu natočil celkem 1200 videoklipů. Některé nejprve nahrál na blog, aby si je mohli prohlédnout členové rodiny a přátelé. Editací zveřejněného videa pak strávil dva týdny.

Rodiče malého Indiga plánují v natáčení pokračovat, stal se z toho totiž zvyk. Další videa si ale nejspíš nechají pro sebe a nebudou je zveřejňovat na internetu. Zatím ještě nevědí, zda snímek ukážou svému synkovi, až vyroste.

„Nevím, jestli mu ho ukážu, nebo jestli to uchovám jako tajemství a nechám ho, aby si ho našel sám,“ uvedl Sam Cornwall. S popularitou, jaká se videu momentálně dostává, ale bude nejspíš velmi těžké ho utajit.