Účast v chystaném boji mu zajistil až rozsudek Federálního soudu. "Když lidé posílají děti do bitvy, mají právo vědět, co se tam skutečně děje," uvedl k plánovanému vyslání novináře Flynt. "

Jenom svobodný tisk dokáže opravdu informovat o závažných věcech. Takzvaný střední proud médií toho není kvůli okolním vlivům schopen," dodal pro časopis Newsweek po rozhodnutí soudu. Hustler tak na rozdíl od Afghánistánu do Iráku skutečně poletí.

Novináři do první linie

Pentagon zatím pro 200 vyvolených novinářů zřídil v Kuvajtu speciální tábor, kde se mediální pracovníci učí přizpůsobit bojovým podmínkám. Prakticky poprvé od Vietnamu se tak dostanou až na bitevní pole, někteří z nich dokonce do první linie. Proto také musejí ovládat některá pravidla, aby se mužům ve zbrani zbytečně nepletli do "řemesla". Zdá se, že armáda se poučila z minulosti.

Mezi novináři i záškodníci ze Zálivu

Mezi vybranými novináři je mnoho těch, kteří při první válce v Zálivu v roce 1991 stáli tzv. na druhé straně, tj. proti konfliktu protestovali. Patří k nim i televizní hudební stanice MTV. Právě ona prý "nahlodávala" bojovou morálku mladistvých písněmi typu "Give Peace a Chance" (Dejme šanci míru).

MTV se zatím jakýmkoli nařčením z otevřené spolupráce s vládou brání a tvrdí, že jim jde o "skutečná vyprávění příběhů bojujících mužů a žen" a jejich reportér se pobytem v Kuvajtu na svou příští práci jen "připravuje".