Prsten s tříkarátovým diamantem si jeho majitelka Racquel Cloutierová sundala během těhotenství kvůli otokům prstů. Před odjezdem do porodnice ho schovala do manželovy nepoužívané krabice na hodinky, aby se k němu nedostaly děti. Její nicnetušící manžel krabici ovšem na začátku června prodal při tradičním garážovém výprodeji. [celá zpráva]

Jednatřicetiletá Američanka na omyl přišla po návratu z porodnice, když si prsten opět chtěla vzít. Její manžel nevěděl, komu dřevěnou krabici na hodinky prodal, pouze si pamatoval, že to byla blonďatá žena. Manželé proto informovali média v naději, že se o jejich příběhu dozví i kupující a prsten vrátí.

Našel se náhodou

Nakonec se tak opravdu stalo a prsten se rodině po 12 dnech vrátil, ale pomohla tomu náhoda. Tajemnou blondýnou, která krabici koupila, byla matka Andrey Lossausové. U té nakonec box na hodinky skončil, společně s manželem ho od její matky dostali jako dárek.

Lossausová ve středu hledala klíče od auta a v zoufalé snaze prošla skoro celý dům. Její manžel Andrew, který s hledáním pomáhal, popadl zmíněnou krabici na hodinky a z frustrace z ní začal vyhazovat vycpávky. Pod jednou z nich našel prsten.

S vrácením neváhala

Lossausovi si napřed mysleli, že asi nebude pravý. Poté se ovšem v médiích všimli zprávy o nešťastné ztrátě prstenu. Andrea Lossausová ani nepomyslela na to, že by si prsten nechala. Bylo jen otázkou chvilky, než našla e-mailovou adresu majitelky prstenu a domluvila si s ní schůzku. Ukázalo se, že ve skutečnosti obě rodiny bydlí jen kousek od sebe.

„Nemohli jsme si přát lepší konec tohoto příběhu. Myslím, že prsten teď jen tak nesundám,“ řekla Racquel Cloutierová a dodala, že jsou za navrácení prstenu nesmírně vděční. Jako výraz díků nabídli, že věnují dar charitě podle výběru Lossausových.