"Pozice poslance v EU podle mne spočívá především v tom, jak dokáže žít problémy své země. A pokud jde o časovou náročnost práce přímo v cizině, ta zase není tak obrovská, aby člověk musel fyzicky sídlit ve Štrasburku nebo v Bruselu. Na jednání bych dojížděla, abych byla v kontaktu se svými voliči," řekla Bobošíková.

V domácnosti jí pomáhají především oba dědečkové. "Moje maminka ještě pracuje, a tak se mi o domácnost stará tatínek společně s manželovým otcem, protože druhá babička nám zemřela. Snažíme se všechno skloubit dohromady. Při dobré organizaci času to není zase tak náročné," podotkla a neopomněla dodat, že je jí v její práci, ať už televizní nebo třeba té příští, největší oporou manžel, o němž ráda hovoří jako o úspěšném podnikateli.  

Nový účes s Unií nesouvisí

Dcery prý mají velkou radost, že už je jenom bývalou moderátorkou. "Děvčatům se spíš ulevilo, když jsem z Novy odešla. Nikoliv snad, že by Sedmičky prožívaly, ale protože pro ně konečně budu mít volnou neděli," usmála se Jana Bobošíková.

Ještě před ochodem z televize změnila svou image. Na tiskovce ke své kandidatuře do EP měla dokonce své delší splývavé černé vlasy vyčesané do drdolu.

"Můj nový účes s kandidaturou do Evropské unie rozhodně nesouvisí. Jako každá žena se chci líbit. A tak jsem využila návrhu své vizážistky, která mi jednou řekla, že by mi slušel drdol. A stalo se. Všichni mi pak řekli, že mi sluší, manžel mi také pravil, že se mu v něm líbím, tak ho teď budu nosit častěji," poznamenala.