Muž, jehož jméno nebylo společně s totožností ostatních účastníků případu kvůli jeho choulostivosti zveřejněno, přišel na vše vlastně náhodou. Kameru totiž zapomněl ráno vypnout. Když se vrátil domů z práce a prohlédl si záznam, viděl svou partnerku, jak se líbá a objímá s jeho synem.

Svou 28letou přítelkyni okamžitě konfrontoval s důkazy, ta ale incident bagatelizovala. Obrátil se tak na svého syna, který přiznal, že v předchozích dnech měl s neřestnou ženou třikrát pohlavní styk. Vztahu, který trval 11 let, tak velmi rychle odzvonilo. Pár přitom měl společně malé dítě.

Nevěděla, že porušuje zákon

Podvedený muž zavolal policii, která ženu zadržela. V Austrálii je totiž legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku stanoven na 18 let, žena se tak dopustila trestného činu. Při výslechu pak vše přiznala.

Australanka si nebyla vědoma, že by se dopouštěla něčeho nezákonného. Jak uvedl u soudu, který probíhá už od loňského října, ženin obhájce Steve Chopping, myslela si, že věková hranice je 16 let.

Žena se u soudu přiznala k celkem pěti případům pohlavního styku se svým nevlastním synem. Poté, co všechno prasklo, se totiž s náctiletým chlapcem sešla na hotelovém pokoji, kde opět došlo na soulož.

Obviněná zatím zůstává ve vazbě. Očekává se, že soud vynese rozsudek v pondělí.