Dvaadvacetiletá studentka farmaceutické fakulty Jana Doleželová měla z obou darů upřímnou radost a s oběma je spokojená. "Vůz mi vyhovuje, protože vypadá jako malé auto do města, přitom uvnitř je prostorné," řekla Novinkám čerstvá miss.

Prahu nezná

Řidičský průkaz sice vlastní již čtyři roky, provoz v české metropoli jí však trochu nahání strach. "Ježdění po Praze se bojím. Neznám ji v okrajových částech, znám jen centrum. Musím se tady vyjezdit," potvrdila.

V úterý odpoledne Doleželová a obě vicemiss slavnostně převzaly klíčky od nových moderních bytů na pražském sídlišti na Barrandově, které budou po dobu ročního kralování obývat. "Moc se mi líbí. Budu v něm spát už dnes," podotkla Miss ČR.

Vztah s přítelem projde zkouškou

Doleželová má vážnou známost. Její přítel bydlí v Brně a z vítězství Jany měl velkou radost. "Tleskal mi a myslím, že byl pyšný," přiznala. Ačkoliv teď novou miss čekají pracovní povinnosti převážně v Praze, nebojí se, že by nedostatek času jejich vztah ohrozil. Naopak se domnívá, že se alespoň ukáže, nakolik jsou dobré jeho základy. "Určitě to je dobrá zkouška vztahu," řekla Novinkám.

Práce se nebojí

Doleželové se od soboty, kdy byla zvolena za královnu krásy, změnil život i plány do budoucna. Letos bude obhajovat svou diplomovou práci a především se bude věnovat profesionálním závazkům vyplývajícím z vítězství. Její program je poměrně nabitý. "Od neděle dělám rozhovory, tento a příští týden mám focení, zkrátka je hodně práce." Zápřahu se ale nebojí. "Je lepší mít práci, než ji nemít," pousmála se Doleželová.