Žena, jejíž identita nebyla zveřejněna, si svou chybu uvědomila až v okamžiku, kdy kočárek padal do kolejiště. K jejímu štěstí dopadla dívenka na kolej, kterou není veden proud.

„Podle toho, co víme, matku něco rozptýlilo, a zapomněla zabrzdit kočárek. Proto sjel až do kolejiště,“ řekl serveru Fox News Scott Sauer ze společnosti SEPTA, která provozuje železniční linku, na níž k incidentu došlo.

Matka rychle zareagovala, seskočila do kolejiště a podala svou dcerku cestujícímu, který přispěchal na pomoc. Další pasažér poté skočil do kolejiště a pomohl ven ženě. Jedna z cestujících ještě předtím prokázala duchapřítomnost a v okamžiku, kdy viděla padající kočárek, upozornila tísňovým telefonem dopravní policii, která zastavila přijíždějící vlak.

Batole bylo převezeno do nemocnice, ale podle vyjádření lékařů se mu kromě rány na čele nic nestalo. Proti matce nebylo vzneseno žádné obvinění, nehoda ale podle provozovatele link slouží jako varování ostatním cestujícím. Na trase totiž jezdí vlak každých šest až deset minut, tragédie tak nebyla daleko.