Hein a Kim Schoemanovi pracují jako ochránci a trenéři zvířat v jihoafrické přírodní rezervaci Albertinia. Ke zvířatům tedy mají blízko, a proto pro ně nebylo problémem adoptovat dvě mláďata geparda, která měla po narození malou šanci na přežití.

Manželé si gepardy vzali k sobě domů a postupem času s překvapením pozorovali, jak si s nimi jejich malé děti vytvářejí čím dál tím silnější pouto. Děti totiž s oběma šelmami trávily hodně času.

„Ohřívala jsem mléko pro děti i pro gepardy, všechny jsem je krmila. Když jsem pracovala, tak jsem je přes den měla společně v kanceláři. V noci jsem pak vstávala každé dvě hodiny, abych je nakrmila,“ uvedla 29letá Kim Schoemanová pro portál MailOnline.

Děti se ke gepardům vytvořili silné pouto

Děti si ke gepardům vytvořily silné pouto

FOTO: Profimedia.cz

„Chtěli být stále s námi, protože neměli matku. Byli takovou součástí naší rodiny, že jsem si je nakonec brala do postele společně s dětmi. Děti to braly přirozeně, chovaly se k nim stejně jako k psům. Mazlily se s nimi jako s plyšovými medvědy,“ dodala Jihoafričanka.

Chtějí je vypustit do volné přírody

Gepardi zanedlouho vyrostli a Schoemanovi jim zřídili přístřešek na zahradě. Na přátelství s dětmi se ale nic nezměnilo, sourozenci si s šelmami stále hrají. Za bezproblémovým soužitím se ale skrývá náročná výchova a přísná pravidla.

„Děti byly učeny, aby poblíž gepardů neběhaly. Když kolem nich jdou, vždy to musí být čelem. Nemají dovoleno obracet se k nim zády. Naše děti jsou sice malé, ale ví, že jsou dominantní. Když kočka vyskočí, tak ji zatlačí zpět a řeknou, že to nesmí dělat. Děti si uvědomují, že nemůžou jít do kotce kdykoliv se jim zachce a hrát si s nimi. Na začátku to byla docela práce, ale stálo to za to,“ řekla Kim Schoemanová.

Manželé teď učí oba gepardy lovit, aby se o sebe uměli postarat. Jednoho dne by je totiž chtěli vypustit do volné přírody.