Stadnik se však se svým rekordem potýká. Největší potíže mu činí oblečení. Nohavice a rukávy obleku, který si předloni koupil, jsou o třicet centimetrů kratší, než by se patřilo. "Moje výška je boží trest. Život pro mě nemá význam," rouhá se ukrajinský obr.

Nemohl sehnat boty

Kvůli svým rozměrům nemůže téměř opustit městečko Podoljanskij a navštívit třeba metropoli Kyjev. Musel by se totiž vydat autobusem, jenže nasoukat se do něj je jako "pro normálního člověka vlézt do kufru auta".

Jeho výška také může za nesplnění vlastního snu - musel totiž opustit povolání veterináře, když mu omrzla chodidla, neboť nemohl sehnat padnoucí boty. Nedávno je konečně sehnal, vyšly ho však v přepočtu na 5 500 korun, což představuje jeho sedmiměsíční penzi. 

Čistá duše

Stadnik spí na dvou spojených postelích a po svém domě, v němž žije s matkou, se musí pohybovat sehnutý. Dvě stě kilogramů jeho váhy přispělo k tomu, že si nedávno zlomil nohu a neustále trpí velkými bolestmi v kolenou. Přesto se jako správný vesničan snaží starat o hospodářství, krávy a prasata a pomáhá sousedům s jejich dobytkem.

Jeden ze sousedů popisuje Leonida jako "čistou duši a velmi starostlivého člověka". Jeho přátelé pro něj chystají výlet do Karpat, aby mu ukázali, že "na světě existuje ještě něco vyššího než on".

Leonid začal nezvykle růst po operaci mozku, které se podrobil ve svých čtrnácti letech. Během zákroku se pravděpodobně stimulovala hypofýza podporující růst.