Dokument, jehož tvůrcem je americký ufolog Steven Greer, se věnuje mimo jiné čisté energii a odhalování materiálů o UFO. Malý tvor, který byl nalezen před 10 lety v poušti Atacama v Chile, byl ale jeho největším tahákem. [celá zpráva]

Během let vystřídal 15 centimetrů velký humanoid několik majitelů. Greerovi a jeho kolegům se ho nakonec podařilo vystopovat ve Španělsku.

„V září roku 2012 jsme jeli do Barcelony. Získali jsme rentgenové snímky, detailní tomografické obrazy a vzorky z jeho těla. DNA materiál byl skvělý, pocházel z jeho žeber,“ popsal Steven Greer získávání vzorků, které je k vidění ve filmu.

Konec dohadům

Spekulovalo se o tom, že tvor přezdívaný „Ata“ je ve skutečnosti nenarozeným lidským plodem nebo opicí. Jeho zvláštní podoba ale dávala naději fanouškům záhad, kteří v koutku duše doufali, že by se mohlo opravdu jednat o mimozemšťana.

Všechny spekulace ale utnul několikaměsíční výzkum odborníků z prestižní kalifornské Stanfordovy univerzity, kteří zjistili, že DNA je lidská. Vědci došli k závěru, že se tento jedinec mužského pohlaví musel narodit s mutací, kterou označili za zajímavou.

„Je to člověk. Dožil se věku šesti až osmi let. Zjevně dýchal a jedl. Je otázkou, jak velký mohl být, když se narodil,“ řekl Garry Nolan z lékařské fakulty Stanfordovy univerzity.