Vesnice Mohammadpur Umri se nachází poblíž města Allahabád, které leží na soutoku dvou nejvýznamnějších indických řek, Gangy a Jamuny. Často se o ní uvádí, že se jedná o místo s největší koncentrací dvojčat na světě. Všechny děti přitom byly počaty přirozenou cestou.

„V posledních 25 až 30 letech se tu narodilo mnoho dvojčat. Teď jich tu máme 108. Tady ve vesnici máme také mnoho krav, které přivedly na svět dvojčata,“ řekl v úterý agentuře Reuters obyvatel vesnice Mohamed Mustafa, otec dvojčat.

Vesničané rádi vyprávějí příhody o tom, jak si dvojčata mění identitu, ať už pro zábavu, nebo i ve vážných případech. Populární je případ jednoho muže, který si půjčil peníze a poté je odmítal vrátit. Věřiteli tvrdil, že si je ve skutečnosti půjčilo jeho dvojče.

Příčina zatím neznámá

„Okolo naší vesnice je hodně dalších, ale dvojčata tam nemají. Tak proč jich je tolik jen u nás? Bylo tu už mnoho odborníků. Sbírali vzorky půdy, vody a naší krve. Ale odpověď zatím nenašli,“ řekl další místní obyvatel Mohamed Hasan.

Zatímco odborníci hledají řešení tohoto zvláštního fenoménu, obyvatelé vesnice řeší každodenní problémy s ním spojené. Obzvlášť velká řehole je to pro učitele v tamní škole. Naučit se rozeznávat hned několik dvojčat najednou  rozhodně není jednoduché.