"Bylo skutečně podnětné moci sem přijít. Anne byla skvělá dívka. Doufám, že by byla 'belieber'," napsala devatenáctiletá hvězda do návštěvní knihy. Slovo "belieber" je přitom podle agentury Reuters výraz, kterým se častují fanoušci devatenáctileté hvězdy.

Řada uživatelů Facebooku, na němž muzeum o Bieberově návštěvě informovalo, však komentář považovala za urážlivý. Zpěvák si podle nich chce oběť nacistického režimu přivlastnit.

"Anne Franková jako belieber? To je jedna z nejsamolibějších věcí, co jsem kdy četla," napsala na sociální síti například Tania Saez Pintová. Stovky dalších komentářů vyznívaly podobně.

Anne Franková

Anne Franková

FOTO: Profimedia.cz

Židovka Anne Franková se narodila v roce 1929 ve Frankfurtu nad Mohanem a o pět let později odešla spolu s rodiči před nacistickým režimem do Nizozemska. Během války se tam rodina několik let skrývala a Anne si vedla deník, který je dnes jedním z nejznámějších svědectví o holocaustu. Nakonec byl však jejich úkryt prozrazen. Anne zemřela v roce 1945 v koncentračním táboře Bergen-Belsen.