Když malou Olivii přepravoval vrtulník do dětské nemocnice v Bostonu, její rodiče se připravovali na nejhorší. Pastelka totiž projela oběma hemisférami a byla zaražena opravdu hluboko. Všichni zasahující lékaři se shodli na tom, že dráha pastelky byla opravdu pozoruhodná.

„Kdybyste mi řekli, abych si vzal snímek nějakého pacienta a nakreslil čáru, která by vedla z jednoho konce mozku na druhý a vyhýbala se všem kritickým místům, tak bych těžko hledal cestu, která by způsobila tak malé zranění jako u Olivie,“ řekl v rozhovoru pro New Hampshire Union Leader lékař Darren Orbach, který u případu zasahoval.

Pastelka projela dovnitř krajem pravého oka, zrak holčičky tak nebyl vážně poškozen. Vytahování pak trvalo téměř 45 minut. „Vždy jsem jí vytáhla o kousek ven, jiný lékař udělal pár snímků, pak jsem zase postoupila o další kousek. Bylo to psychicky hodně náročné,“ uvedla pro televizní kanál WHDH doktorka Shenandoah Robinsonová.

Očekává se plné uzdravení

Oliviin případ je výjimečný hned v několika ohledech, dívenka totiž dokonce nemusela podstoupit operaci. Při náročném zákroku sice byla pod sedativy, ale na operační sál se nepodívala.

Nehoda se stala před třemi týdny a nemocnici Olivia opustila minulou středu. Lékaři uvedli, že na jejích neurologických snímcích není nic poznat, a předpokládají tak její plné uzdravení.

„Rozhodně mi to otevřelo oči, všímám si teď i věcí, které by mě dřív nenapadly. Máme obrovské štěstí,“ řekla Oliviina matka Susie.