Marshallsea si užíval grilování na pláži severně od města Brisbane, když v tom zazněla siréna, která varuje před žralokem ve vodě. Dvaašedesátiletý muž neváhal a okamžitě se rozeběhl k žralokovi, chytil ho za ocas a začal ho odtahovat od dětí.

„Ovládly mě instinkty a chytil jsem žraloka za ocas. Hrálo si tam hodně dětí, mohlo to dopadnout špatně,“ řekl Marshallsea.

Žraloka poté odtáhl do hlubší vody a nasměroval ho pryč od pláže. Sám přitom riskoval, žralok mu totiž málem způsobil vážné zranění. „Obrátil se směrem ke mně a jen těsně mě minul. Ten žralok mi málem ukousnul nohu, bylo to hodně rychlé,“ dodal.

Myslel i na žraloka

Tamní pobřežní hlídka sledovala žraloka už před incidentem, ale ztratil se jim z dohledu. Identifikovali ho jako žraloka velrybáře. Ten lidi napadá pouze vzácně, pokud by se ale cítil ohrožen, mohlo se stát cokoliv. Pobřežní hlídka proto pohotového Brita za jeho čin pochválila, Marshallsea ovšem uvedl, že to udělal i kvůli žralokovi.

„Vím, že to bylo nebezpečné, ale zároveň i krásné. Musíte respektovat to krásné zvíře. Lidé můžou říct, že to bylo hloupé, ale když vidíte takhle zblízka, jak se tam trápí, tak mu prostě musíte pomoct,“ dodal Marshallsea.