Pozorování různých UFO ze zemského povrchu není nic výjimečného, ale když se nějaký neidentifikovatelný objekt podaří zachytit přímo ve vesmíru, přitáhne to mnohem víc pozornosti.

Jeden příznivec záhad z USA se zkoumání záběrů z ISS věnuje již delší dobu a jeho prozatím nejhodnotnějším úlovkem je zachycení objektu, který se pomalu přibližoval směrem k Zemi. Není jasné, o co se jednalo, na meteor se totiž pohyboval moc pomalu a družice to také nebyla.

Neznámý objekt donutí k zamyšlení, nejčastěji se ovšem objevují „záhadné“ záběry, kterým by neuvěřilo ani malé dítě. Ve většině případů jsou za UFO vydávány nečistoty na čočce kamery nebo na skle, kterým je kamera chráněna, stejně jako na druhém videu.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Nečistoty na skle, které jsou často považovány za UFO

„Fascinace podobnými objekty tu jsou už od prvních vesmírných letů, kdy složitý odhad rychlosti v kombinaci s absencí perspektivy vedl pozorovatele k dezinterpretaci toho, co viděli. Není proto překvapující, že to samé se děje i dnes,“ uvedl pro Huffington Post bývalý inženýr NASA James Oberg.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Sestřih různých objektů, které proletěly kolem Země a byly vydávány příznivci záhad za UFO

Pozitivum v těchto pozorováních ale přece jenom vidí. Pokud by došlo k nějaké poruše na vesmírné stanici, mohla by být díky těmto nadšencům včas odhalena.