"Musel to zřejmě udělat člověk, který to tady dobře zná. Někde v hospodě si zřejmě okopíroval moje klíče a pak čekal. Zřejmě si myslel, že na delší dobu odjíždím pryč, což ale nedělám," řekl hudebník.

"Proto si počkal, až usnu, odemknul si vlastními klíči a z přízemí mi odcizil věci za sto deset tisíc korun. V Praze se mi nelíbí už dlouho a toto byla to poslední kapka. Proto jsem se rozhodl urychleně odstěhovat," vysvětlil Nedvěd.  

Nedvěd: Praha je podivná

Z velkoměsta se písničkář přesune do Kyšic nedaleko Plzně, které leží na romantické říčce Střela. Ve slavném trampském kraji si už koupil chalupu.

"Z Prahy se stalo podivné město a potřebuje se trochu vzbudit. To bude ale trvat minimálně dvacet let. Dnes je německá, ruská a moc českého už nemá. To, že je krásná, je jiná věc."

"Na venkov se strašně těším, především na to, že tam budu moci normálně žít. Hned jak dodělám desku, tak odjíždím. A tím moje pražská etapa skončí," usmál se hořce.  

Posluchači si budou moci vybrat skladby

K odchodu z Prahy se Jan Nedvěd paradoxně rozhodl v okamžiku, kdy oslaví muzikantské kulatiny. Svou kariéru textaře a písničkáře totiž zahájil před třiceti lety, a i proto bude mít jeho zatím poslední CD slavnostní vzpomínkový charakter.

"Na této desce budou všechny moje hity od roku 1996. Hodně jich bude záznamem z domácích festivalů a koncertů na Slovensku. Posluchači tam najdou i ukázky pětadvaceti demosnímků nových písniček. Vyberou si a na moji adresu pošlou lísteček s názvy písniček, které by chtěli mít na další desce. Chtěl jsem tak lidem dát prostor, aby se na nové desce sami podíleli," uvedl Nedvěd.