Video si během jediného dne přehrálo několik miliónů lidí, studenti tak lehce splnili cíl projektu, kterým bylo získat alespoň 100 tisíc přehrání. Normand Archambault, Loïc Mireault a Félix Marquis-Poulin z montrealské školy pro animaci a design (Centrum NAD) se tak můžou těšit z nejlepší možné známky.

Tvorba projektu jim zabrala dohromady 400 hodin. Studenti prý dlouho vymýšleli, čím by mohli upoutat, a nakonec přišli s dokonalým řešením.

„Přemýšleli jsme nad nahrávkami, které se rychle šíří po internetu. Cokoliv, co je spojené se zvířaty nebo dětmi, je velmi populární, a tak jsme to zkombinovali a vytvořili jsme něco, co se nevidí každý den,“ uvedl Normand Archambault.

Irský ornitolog Jamie Durrant autorům snímku nicméně vyčítá, že podporují falešný mýtus o orlovi jako zvířeti, které by mohlo být člověku nebezpečné. Serveru Livescience.com řekl, že tento dravec sice má dost sil i na antilopu, člověka si ale s potravou nespojuje.

Napálený server: Opravdu jsme tomu chtěli věřit

O videu informovala média po celém světě. Většina z nich si udržela odstup a ponechala otevřenou možnost, že jde podvrh. Ovšem například takový server Atlantic Wire z USA svým čtenářům příběh naservíroval jako hotovou věc s tím, že takové věci se prostě dějí, a to zejména v Kanadě.

"Chtěli jsme tomu věřit, opravdu. Zapadalo nám to do kanadského prostředí," kaje se redakce ve čtvrtečním článku odhalujícím, že šlo o podvrh. Připomínají události se zvířaty, například jak kůň snažil dostat do hotelu v Torontu nebo osud makaka v kabátku v torontské pobočce řetězce IKEA. "Příště budeme skeptičtější, až třeba dostaneme záběry bobra stavícího si hráz uprostřed fontánky v nákupním centru v Saskatchewanu," shazují svou důvěřivost.

Centrum NAD nezmátlo svět podvrženými záběry poprvé. Jiní studenti se před rokem pokusili nachytat veřejnost na útěk tučňáka z montrealského Biodómu, ve kterém je stálá expozice těchto zvířat. Oproti orlovi s batoletem ale zaznamenali podstatně menší úspěch.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Před rokem se studenti snažili napálit veřejnost tučňákem, který utekl z montrealského Biodómu