Už před rokem se lekavý Nor proslavil videem, ve kterém se jeho kolega schoval do krabice a svou hlavu přikryl menší krabicí. Když ji pak Basse nadzvedl a spatřil samotnou hlavu, úlekem spadnul na zem. Téměř okamžitě se však hystericky začal smát sám sobě.

Při tomto žertu vznikla fotografie jeho vyděšeného obličeje, která dokonce vyhrála jednu fotografickou soutěž. Video samotné pak bylo oceněno norskou televizí jako nejlepší lekavé video roku. Cenu, kterou byla digitální kamera, však nevyhrál Basse, nýbrž jeho kolegové.

Úspěch videa přilákal televizi NRK k natočení reportáže o Bassem. Reportér zároveň ověřil, že zaměstnance tiskařské společnosti z Arendalu je opravdu lehké vylekat. Stačilo k tomu zakřičet na něj při rozhovoru nebo se schovat pod stůl.

Bassemu však pokračující vtípky kolegů nevadí, rád se totiž směje a dokáže ocenit, když někdo vymyslí dobrý vtip. „Hodně se smějeme, na strašení Basseho se podílí celá společnost. Myslím, že i on to bere jenom jako legraci. Rád je středem pozornosti,“ řekl televizi NKR jeden z jeho kolegů.