Novou mánii, která se poněkud překvapivě ujala zejména mezi mladými lidmi z vysokých škol, koncem listopadu rozpoutali studenti z Newcastelu, když je napadlo, že by lití mléka na hlavu mohla být velká zábava.

„Provedli jsme to před kavárnou v Jesmondu a záběry nahráli na internet. Setkalo se to s úspěchem, a tak jsme natočili celé video,“ uvedl pro deník Daily Mail 22letý Tom Morris, který stál u zrodu takzvaného milkingu.

Video

U zrodu takzvaného milkingu (lití mléka na hlavu) stáli studenti z Newcastelu.

Na mladíky se snaží navázat další z Edinburghu, Nottinghamu a Cirencesteru a jedno video bylo podle Morrisova společníka George Hoylanda pořízeno dokonce i na prestižní Oxfordské univerzitě. „Nečekali jsme tak velkou odezvu, video mělo pobavit jen naše přátele,“ přiznal Hoyland.

Milking zastínil nákladnější porting

Tím to ale neskončilo, vysokoškolští studenti z Durhamu, kteří chtějí zůstat v anonymitě, dotáhli milking ještě o krok dál, jak předvedli na videu z minulého týdne. Místo mléka si kupují portské a oblečeni do čistých bílých košil a společenských kalhot si ho lijí na hlavu. Vzkazují tím všem: „Neplačte nad rozlitým mlékem, proveďte to v durhamském stylu s portským.“

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Internet plní videa lidí polykajících skořici

O nějaké praktičnosti se u těchto aktivit rozhodně mluvit nedá. Mléko po zaschnutí zapáchá a stejně jako portské zanechává stopy na oblečení. Ačkoli je ale milking i porting bláznivý a zvyšuje účty za praní a čištění, mladíci se nevystavují případnému nebezpečí jako například ti, kteří se rozhodli před kamerami polykat skořici. [celá zpráva]