I přes vysokou cenu prý cílem nově vzniklé americké společnosti je, aby se vesmírné cestování stalo dostupnější a cenově přijatelnější. „Naším cílem je vytvořit spolehlivý a cenově dostupný komerční transportní systém na Měsíc, který umožní další zkoumání Měsíce lidmi z jakéhokoli státu, společnosti nebo i jednotlivců, kteří si přejí letět na Měsíc ať už z důvodu vědeckého, kvůli byznysu, anebo prestiži,“ řekl jeden ze zakladatelů společnosti Gerry Griffin.

Golden Spike oznámení zveřejnil v den 40. výročí vypuštění Apolla 17, které bylo poslední cestou člověka na Měsíc.

Video

Expirované video

První přistání člověka na Měsíci

Zakládající členové jsou vysoce postavení lidé v leteckém průmyslu. Patří mezi ně současný vysoký činitel NASA Alan Stern a vedoucí letů Apollo Gerry Griffin. Alan Stern pracoval na 24 různých misích, mimo jiné u STS-85 v roce 1997 a STS-93 v 1999. Gerry Griffin byl letový ředitel Apolla 12, Apolla 15, Apolla 17 a hrál důležitou roli při záchraně Apolla 13.

Společnost Golden Spike předpokládá, že dvoučlenná mise vyjde na 1,4 miliardy dolarů (27,3 miliardy korun), a plánuje, že by výlety na Měsíc mohla prodávat nejpozději do roku 2020.