Osmatřicetiletý Ramazan Noyan Culum se plavil sedm měsíců na malé pětimetrové jachtě a po celou cestu si představoval krásné shledání s Britkou, do které se zamiloval. Věřil, že po takovém romantickém gestu jistě přijme jeho žádost o ruku. Jenže se nedostal dál než do imigrační kanceláře v Sussexu, kde mu žena jeho srdce řekla, že pokud se ještě někdy objeví v její blízkosti, skončí za mřížemi.

Culum poznal pohlednou Britku na Kypru v roce 2005, když jej obsluhovala v restauraci. Dvojice se viděla všehovšudy pouze jednou, ale Turek se do ženy stejně beznadějně zamiloval. Z informační zdi ukradl číslo na barmanku a následně ji zkoušel opakovaně kontaktovat. Bez úspěchu, Courtney jej striktně odmítla. On se ale nevzdal.

Britka neměla o tureckého nápadníka ani náznak zájmu.

Britka neměla o tureckého nápadníka ani náznak zájmu.

FOTO: fotobanka Profimedia

Britka se vrátila do své rodné země a v Liverpoolu se i stihla vdát. Jenže v loňském roce ji Culum objevil na sociální síti Facebook a založil blog, ve kterém informoval o svém smělém plánu ženu vystopovat a požádat o ruku. Po třech měsících příprav se vydal na moře 23. dubna z tureckého přístavu Bodrum.

Byl připraven zemřít

Během své plavby musel Culum čelit velkému množství bouří a komplikací. V jeden moment zveřejnil svou fotografii s dovětkem, že je připraven zemřít pro svůj cíl. Nestalo se a plavbu napříč Středozemním mořem, která pak pokračovala kolem břehů Španělska, Portugalska a Francie, úspěšně dokončil.

Turek se plavil na malé jachtě (vlevo), zastavila jej však pohraniční stráž.

Turek se plavil na malé jachtě (vlevo), zastavila jej však pohraniční stráž.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Každou vteřinu jsem strávil s ní ve své mysli a ve svých snech," uvedl muž, kterého britská policie nechala neprodleně deportovat zpět do Turecka.

"Tento muž se snažil vstoupit do Velké Británie bez víza či platného pasu. Zastavili jsme ho a byl vrácen do své země," komentoval suše případ Peter Jones z pohraniční stráže.