Watkins vytvořil svá vozidla s cílem překonat různé rekordy, přičemž ve všech případech byl úspěšný. Jeho prvním pokusem byl v roce 2008 dvoumístný „Flatmobile“, který s výškou 48 centimetrů dlouho držel primát nejnižšího auta na světě. Při použití tryskového motoru jelo auto rychlostí až 160 kilometrů za hodinu.

O dva roky později dokončil 50letý konstruktér nejmenší auto způsobilé pro jízdu na silnici. Vozítko je jeden metr vysoké, 1,3 metru dlouhé a 66 centimetrů široké. Pohání ho motor z malé čtyřkolky a karoserie je z dětské atrakce, která je většinou k nalezení v nákupních centrech. I přesto ale bylo autu uděleno povolení k jízdě na silnici.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Nejmenší auto na světě vypadá jako dětská hračka

S přehledem nejšílenějším Watkinsovým výtvorem je motorizovaný jídelní stůl s příhodným názvem „Fast Food“. Ten je s rychlostí 210 km/h nejrychlejším kusem nábytku na světě.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Fast Food umí jet rychlostí přes 200 km/h

Vozidla se budou dražit na začátku prosince a Watkins doufá, že se prodají za minimálně 40 000 liber (asi 1 250 000 korun). Konstruktér si chce podle svých slov uvolnit místo v garáži a také ve své mysli, aby se mohl věnovat dalším vynálezům.