Na videu je vidět, jak matka bezmocně strká svým čumákem do nehybného mláděte. V tu chvíli bylo ošetřovatelce Rebecce McCloskeyové jasné, že musí zasáhnout. Spolu se zvěrolékařkou Gwen Jankowskou přiběhly k malému tapírovi a začaly ho z placenty uvolňovat.

Mládě ale stále nedýchalo, veterinářka mu tedy uvolnila dýchací cesty. Ani to nestačilo, na řadu tedy muselo přijít umělé dýchání. To už bylo úspěšné - stačily dva vdechy a lehká masáž srdce.

„Vždy, když se něco takového stane, tak je to trochu děsivé. Ale naštěstí jsme dobře trénovaní a máme potřebné vybavení,“ uvedla v tiskovém prohlášení zoologické zahrady v Denveru Rebecca McCloskeyová.

Mládě se narodilo už na začátku září, ale zoologická zahrada čekala se zveřejněním videa až do minulého pátku. Byla to pojistka pro případ, že by se na tapírovi projevily porodní problémy. To se ale nestalo a tapír jménem se Dumadi těší dobrému zdraví. Podle vyjádření představitelů denverské zoologické zahrady se jedná o prvního tapíra, který se u nich narodil.