Ve všech pokojích domu, kde přebývá i malý Farrell, se proto nesmí kouřit. Navíc kolem kojence vyhlásil Collin padesátimetrovou nekuřáckou oblast, kterou pod pohrůžkou tělesného násilí nikdo nesmí narušit.

"Všude kolem Jamese jsem nařídil nekuřáckou zónu. Nechci totiž naše šestiměsíční dítě vystavovat nebezpečí a zdravotním problémům, které by z kouře zaručeně mělo," vysvětlil herec irského původu.

Farrell varuje kuřáky

"Není schopno se samo bránit. Když si chtějí kuřáci, včetně mě, sami ničit zdraví, ať to dělají, ale děti bychom měli všichni chránit. Nemají z toho totiž rozum. A mimina navíc nedokáží říct, že nechtějí být v zakouřeném pokoji," řekl Farrell, proslulý svojí závislostí na cigaretách a divokým stylem života plného alkoholu.

"Nechci mu ničit plíce cigaretovým kouřem. Já jsem se pro kouření rozhodl dobrovolně, on si zatím vybírat nemůže. Každého proto pokaždé důrazně upozorňuji, že padesát metrů kolem Jamese je zákaz kouření. Kdo ho poruší, dostane ode mne do nosu," pronesl s úsměvem a dodal, že nepřipouští žádné výjimky.