Herec pouze prozradil, že s Janem Pavlem II. hovořil o dopisu, který papež v roce 1999 rozeslal umělcům. Uvedl, že právě tento list ho dovedl k životu katolického umělce. Další podrobnosti o průběhu schůzky odmítl novinářům zveřejnit.  

"Zbytek je soukromý," prohlásil Caviezel o setkání, které se konalo v papežově knihovně.

"Nevím, jak dlouho setkání trvalo," přiznal Caviezel, který byl prý pohlcen slovy papeže. "Jan Pavel II. je velice zvláštní a tajuplný muž," řekl americký herec, "Miluje Krista."

Caviezel: Gibson je katolík

Caviezel o Gibsonovi, který byl v souvislosti s filmem kritizován, prohlásil, že je katolík. "Je velmi katolicky zaměřen. Hodně lidí to o sobě tvrdí, ale už si nepamatují, jak se Vatikán staví k životu a otázkám trestu smrti."

"Když se díváme na Pašije, díváme se na protestantský film? Muslimský? Katolický? Co vidíme? Je velmi katolický, velmi všepojímající. Je to dobrý způsob, jak přimět lidi, aby pochopili, co znamená pojem ´katolický´. Je to všeobecný pojem, pro všechny osoby a všechny doby," vysvětlil Jim Caviezel.

Zároveň uvedl, že natáčení filmu pro něj bylo autentickou duchovní zkušeností. "Nechtěl jsem, aby viděli mě, ale Ježíše."

Představitel filmového Ježíše Krista se rovněž vyjádřil k nařčením, která snímek viní z antisemitismu. "Pokud někdo tvrdí, že je film antisemitistický, pak je Bible také antisemitistická," nechal se slyšet herec.