Na první pohled bylo jasné, že šlo o královskou svatbu. Hafizah se jako pátému dítěti 66letého brunejského sultána a jeho ženy královny Salehy dostalo opravdu velké pozornosti. Více než týden trvajících oslav a tradičních ceremoniálů v okázalých prostorách se zúčastnilo 3000 hostů, včetně nejvyšších hodnostářů různých zemí. Na svatbě nechyběl například premiér sousední Malajsie, thajský premiér nebo prezident Filipín.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Slavnostní příchod nevěsty a ženicha při čtvrtečním oficiálním obřadu. Zdroj: Brunei Times

Nevěsta a ženich, kteří oba pracují jako státní zaměstnanci ve službách samotného sultána, byli podle agentury AFP oficiálně oddáni ve čtvrtek, když odzpívali sliby.

V neděli pak byl pár oficiálně představen královskému dvoru během komplikovaného obřadu, který je považován za vyvrcholení svatebních oslav. Okázalý 20minutový ceremoniál se konal v trůnním sále paláce Istana Nurul Iman, několik kilometrů jižně od hlavního města Bruneje Bandar Seri Begawan. Vše probíhalo podle tradic, které jsou v sultánově rodině zakořeněné opravdu dlouho. Stejná královská rodina totiž malému, ale na ropu bohatému sultanátu vládne už 600 let.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Svatba sultánovy dcery stála 380 miliónů korun. Zdroj: Brunei Times

Nešlo ovšem o první a zřejmě ani poslední svatbu, kterou sultán Haji Hassanal Bolkiah pořádal. Ze svých tří manželství má totiž celkem 12 dětí, pět synů a kromě Hafizah ještě šest dcer. Brunej se tak může v budoucnu těšit na další pozdvižení, kterým podobná okázalá svatba pro tak poklidnou zemi nepochybně je.